حامیان علمی و معنوی

روسیه: قطعنامه شورای امنیت فروش سوخو30 و تانك تی90 رابه ایران منع نكرده است

18 فروردین 1395

به گزارش ایرنا، اولیانوف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری روسی اینترفاكس گفت: روسیه از شورای امنیت سازمان ملل درخواست صدور مجوز فروش جنگنده های سوخو-30 به ایران را نكرده است.
وی افزود: بر این باوریم كه فروش احتمالی جنگنده های سوخو-30 و تانك های تی-90 روسی به ایران در قطعنامه 2231 شورای امنیت در باره مساله هسته ای ایران منع نشده و این قطعنامه چنین اجازه ای را به ایران داده است.
رئیس اداره امنیت و خلع سلاح وزارت امور خارجه روسیه گفت: تهدید آمریكا برای جلوگیری از صدور مجوز فروش جنگنده های سوخو-30 اقدام سودجویانه است. تحریم تسلیحاتی در مورد ایران دیگر وجود ندارد. نظام جدیدی برای فروش تسلیحات به ایران اعمال شده كه فروش تسلیحات و قطعات یدكی سلاح ها به ایران با اجازه شورای امنیت انجام می گیرد.
خبرگزاری اینترفاكس در ادامه به اظهارات یك مقام وزارت خارجه روسیه اشاره كرد كه گفته است هواپیماهای نظامی، بالگردهای تهاجمی، ناوها و سیستم های توپخانه ای و موشكی بر اساس این نظام جدید و با مجوز شورای امنیت باید به ایران فروخته شود و منع نشده است.
به نوشته مطبوعات روسی، توماس شنون دستیار وزیر امور خارجه آمریكا اعلام كرد كه كشورش برای جلوگیری از صدور مجوز شورای امنیت برای فروش تسلیحات سنگین روسی به ایران آمادگی دارد. این تسلیحات شامل تانك های تی -90 و جنگنده های سوخو-30 می شود.

منبع:ایرنا


899
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سامانه ثبت نام

تماس با ما

02136621319

02133699094

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش