حامیان علمی و معنوی

مبادی مرزهای رسمی ایران و پاکستان افزایش یافت/ مرز ریمدان و پیشین به مبادی ورودی اضافه می شود

30 مرداد 1395

 


 به گزارش واحد خبر نخستین همایش جامع علوم سیاسی ایران: مدیرکل امور مرزی وزارت کشور با بیان این که تاکنون فقط «میرجاوه»  به عنوان مرز رسمی میان ایران و پاکستان بوده است، گفت: از این پس مرزهای های فی مابین دو کشور افزایش می یابد و مرز «ریمدان» و «پیشین» نیز به مبادی ورودی و خروجی دو کشور اضافه می شود.

طبق بررسی های انجام شده توسط واحدپژوهش همایش بین المللی علوم سیاسی ایران: به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مجید آقابابایی درباره مرزهای شرقی کشور با پاکستان و افزایشط مبادی ورودی و خروجی با کشور همسایه افزود: تنها مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و پاکستان میرجاوه نام داشت که پوشش 928 کیلومتری مرز مشترک میان دو کشور را انجام می داد.

وی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و با تایید دولت، افزایش مرزهای میان دو کشور مورد توجه قرار گرفت و مرزهای ریمدان در چابهار و پیشین در سراوان از این پس به عنوان مرزهای رسمی در کنار میرجاوه فعال خواهند بود.
مدیر کل مرزی وزارت کشور تصریح کرد: تاکنون مبادلات تجاری میان ایران و پاکستان یک میلیارد دلار بوده که دولت در نظر دارد میزان رقم آن را تا پنج میلیارد دلار افزایش دهد.

آقابابایی افزود: این موضوع مستلزم افزایش مبادی ورودی و خروجی است که این مهم نیز در نظر گرفته شد و مرزهایریمدان و پیشین در افزایش مبادلات تجاری اثرگذار خواهند بود.

وی تصریح کرد: ورود و خروج مسافر، ترانزیت کالا و به همراه عبور و مرور خودروهای حامل کالا بخشی از فعالیت های سه مرز میان ایران و پاکستان خواهد بود که ثمرات زیادی را به دنبال دارد.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خاطرنشان کرد: افزایش مبادلات تجاری میان دو کشور، کاهش ورود و خروج کالای قاچاق و گسترش امنیت بخشی از ثمرات افزایش مبادی ورودی و خروجی مرزهای میان ایران و پاکستان است.

اضافه می شود نخستین کنگره جامع علوم سیاسی ایران درسال جاری در تهران برگزار می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

برچسب ها: علوم سیاسی، فلسفه، سیاست عمومی، ایدئولوژی، نظریه بازی، ژئوپولتیک، نظام های ملی، دموکراسی، ناسیونالیسم، لیبرالیسم، سوسیالیسم، حقوق اساسی،  فمینیسم، پیمان تهاجمی، دیپلماسی جانبدارانه، دموکراتیک


729
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سامانه ثبت نام

تماس با ما

02136621319

02133699094

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش