حامیان علمی و معنوی

آسوشیتدپرس: روحانی از مسلمانان خواست از فلسطین حمایت کنند

28 بهمن 1396

تهران-ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس در بازتاب سخنان حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در هند نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز جمعه به شدت از تصمیم دولت ترامپ در به رسمیت شناختن اورشلیم(قدس) به عنوان پایتخت اسرائیل انتقاد کرد و از مسلمانان خواست از فلسطین حمایت کنند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، این خبرگزاری آمریکایی افزود: روحانی که در سفر سه روزه ای به هند سفر کرده است، در مسجدی در حضور نمازگزاران برای برپایی نماز جمعه در مسجد مکه در حیدرآباد این کشور، نسبت به تحریم های مسافرتی آمریکا علیه 6 کشور بزرگ مسلمان اعتراض کرد.
روحانی خواستار اتحاد بین فرقه های شیعه و سنی شد و اعلام کرد: شیعیان، اهل سنت و مردم دیگر قومیت ها، قرن ها به صورت مسالمت آمیز درعراق و سوریه در کنار هم زندگی کردند تا زمانی که غرب در آنجا تفرقه انداخت.
وی افزود که ایران و هند مهد تمدن آسیا هستند و قرن فعلی و قرن بعد به آسیا تعلق دارد.
روحانی همچنین به حادثه تیراندازی در مدرسه ای در فلوریدا که 17 کشته برجای گذاشت، اشاره کرد و گفت، این نشان می دهد که پیشرفت مادی نمی تواند آرامش را در آمریکا تضمین کند. او از مسلمانان خواست از منش اسلام پیروی کنند.
روحانی روز شنبه با نارندرا مودی نخست وزیر هند در دهلی نو دیدار خواهد کرد. سفر روحانی به هند در زمانی صورت گرفته که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تهدید به خروج از توافق بین المللی هسته ای سال 2015 کرده است.
هند برای توسعه بندر چابهار در خلیج عمان که برای تجارت با افغانستان و آسیای میانه ایجاد شده است، به ایران کمک می کند.
ایران، افغانستان و هند در سال 2016 تصمیم گرفتند یک مسیر تجاری برای وصل کردن افغانستان به کشورهای آسیای مرکزی ایجاد کنند. هند علاوه بر جاده ها و راه آهن اقدام به پرداخت بیش از 500 میلیون دلار برای توسعه بندر چابهار کرده است.
هند اکتبر گذشته (مهر و آبان) اولین محموله گندم را برای افغانستان از طریق دریا به بندر چابهار ارسال کرد.

irna


605
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
سامانه ثبت نام

تماس با ما

 

02133699094 

09193519331

 

02189786524

conf.ntpco[at]gmail.com

مرکز همایش